Všichni naši psi s námi žijí v úzkém kontaktu, mají k dispozici velký výběh a přístup do domu. Kotce u nás nenajdete! Vždy kryjeme jen fenku, která je naprosto zdravá a ve vynikající kondici, každé spojení je pečlivě plánováno.
Po nakrytí musí mít fenka naprostou pohodu, žádné změny a stresy a režim, na který je zvyklá. Naše holky jsou mazlivější, vyhledávají naši přítomnost mnohem více než jindy a i tomu přizpůsobíme režim. V druhé plovině březosti má fenka, která čeká štěňátka, zvláštní péči, krmení, přizpůsobíme jejímu stavu vycházky a pohyb.
Všechny porody v naší chovatelské stanici probíhají zásadně doma a stejně tak i odchov štěňátek první 4 týdny pod pečlivým dohledem. Pár dnů před porodem už fenku na delší dobu neopouštíme a jsme co nejvíce s ní.
Pro hladší průběh porodu a psychickou pohodu fenky používáme homeopatika a Bachovy esence, obojí se nám velmi osvědčilo. Díky používání homeopatik u všech našich pejsků navštěvujeme veterináře jen velmi zřídka a návštěvy jsme omezili jen na povinné očkování.
Po porodu má fenka se štěňátky naprostý klid a nesmí být stresována žádnými návštěvami. Noví zájemci se mohou na štěňátko přijet podívat ve 4-5 týdnu jejich stáří. V té době opouštějí svoji porodní bednu a ohrádku a stěhujeme je do venkovního výběhu s vytápěným domečkem a štěňata si sama zvolí, zda chtějí být venku nebo uvnitř v teple. Tím, že mají možnost se jít vyprázdnit ven se rychleji učí čistotnosti. Štěňátko musí vonět a ne být špinavé a cítit výkaly. Zajistíme jim celodenní péči a musí mít stále čisto.
Štěňátka zvykáme na běžné zvuky v domácnosti - televizi, pračku, fén, vysavač apod. Zvykáme je na jiné lidi a jízdu autem, popř. pokud zde zůstávají déle, tak jsou zvyklá na obojek a vodítko.
Každé štěňátko je při odchodu od nás k novým majitelům naočkováno, několikrát odčerveno a je vybaveno čipem, europasem, průkazem původu, kupní smlouvou a krmením na první dny v novém domově.
Štěňátka od nás odcházejí mezi osmým a devátým týdnem.

Celá naše smečka a stejně tak i březí fenka a štěňátka jsou krmena čerstvou syrovou stravou - BARF. Tato strava neobsahuje žádné konzervanty a pro psa jako masožravce je naprosto přirozená. Navíc vždy víme, co jsme pejskovi do misky dali. Způsob přípravy je trochu náročnější, ale věřte, že se vyplatí. Vaší vizitkou bude mnohem zdravější a spokojenější pes bez alergií, zažívacích potíží a jiných dalších problémů.

Štěňátka jsou první 2 - 3 týdny kojena fenkou, později jsou přikrmována kozím mlékem a mletým libovým koňským, hovězím a kuřecím masem. Postupně dostávají i ostatní maso, vnitřnosti, čerstvé ryby a různé druhy ovoce a zeleniny, vejce a mléčné výrobky. Z doplňků dáváme lososový a olivový olej, pivovarské kvasnice, mořské řasy a korály, kloubní výživu a bylinky. O krmení celé naší smečky se stará firma Agrobio, více na www.krmme.cz
Všichni majitelé psů nejsou ale ochotni krmit masem, proto zvykáme štěňátka i na granule - na holistické krmivo z Velké Británie - Barking heads.
Toto krmivo má vysoký podíl masa, je bez obilovin a konzervantů.V íce na www.barkingheads.cz

Pokud chcete na štěňátku ušetřit, tak u nás prosím nehledejte. Stejně tak nás nekontaktujte, pokud chcete na fence odchovat několik vrhů za život nebo mít psa v kotci. Labrador je velmi kontaktní plemeno a pokud nemůže žít po boku svého pána, tak velmi trpí. Nejsme množitelé a na dalším osudu štěňátek nám velmi záleží. Majitele pečlivě vybíráme a pokud o to stojí, tak s nimi zůstáváme v trvalém kontaktu. Rádi poradíme s krmením, výcvikem a dalšími možnými problémy, které se mohou vyskytnout. Vždy přivítáme nové zprávy o našich svěřencích.
Osobní návštěva před odběrem štěňátka je u nás nutná. V žádném případě nepošleme štěně někam přes kontaktní osobu a nebudeme ho předávat na benzince!!!

Štěňátka Z Muchovy Boudy odchází zdravá, veselá a socializovaná a my od vás očekáváme, že se budete o štěňátko svědomité starat a budete mu těmi nejlepšími pánečky a že jste si jeho koupi předem velmi dobře promysleli.

Přejeme vám hodně krásných společných chvil strávených s vaším pejskem!

zpět