Protože bydlíme na samotě v lese a potřebujeme opravdu spolehlivého hlídače a naší Pyrenejské Mastince Amálce bylo 9 let a má ráda svůj klid a pohodlí, rozšířila se naše smečka koncem září o štěňátko španělského mastina. Pejsek se jmenuje Nugget Tornádo Erben a je úžasný.

Toto plemeno se řadí mezi molosy a používalo se na ochranu stád a obydlí proti šelmám a nepřátelům. Je v něm silně zakořeněný hlídací instinkt. Již nyní, ve štěněčím věku, dá Nugget naprosto spolehlivě vědět svým nezaměnitelným hlubokým štěkotem, že se v okolí domu pohybuje cizí osoba. Španělský mastin je velmi velký a zároveň krásný pes. Má volnou kůži, která jej brání v boji se šelmami. Své obrovské síly si je dobře vědom a používá ji přiměřeně.

Ke svým lidem je velice přátelský a otevřený, k cizím osobám je rezervovaný a velice ostražitý. Svoji rodinu miluje.

Nugget se s naší smečkou spřátelil velmi rychle. Starší fenky jej tolerují a respektují jeho velikost a sílu. Nejvíce si rozumí s naší mladou fenkou Qwendy - vydrží si spolu nekonečně dlouho hrát a mazlit se.

Náš velký dík za Nuggeta patří chovatelce Lence Erbenové a  Janě Koudelové. Oběma dámám děkuji za velmi milý přístup a cenné informace o plemeni.

Paní Koudelové děkujeme za to, že nám vyšla vstříc s termínem odběru Nuggeta a za to, jak se mu do 4. měsíců věnovala. Byl perfektně socializovaný a vymazlený celou rodinou.

zpět