Všichni naši psi s námi žijí v úzkém kontaktu,mají k dispozici velký výběh a přístup do domu.Kotce u nás nenajdete!
Vždy kryjeme jen fenku,která je naprosto zdravá a je ve vynikající kondici,každé spojení je pečlivě plánováno.
Po nakrytí musí mít fenka naprostou pohodu,žádné změny a stresy a režim,na který je zvyklá.Naše holky jsou mazlivější,vyhledávají naši přítomnost mnohem více než jindy a i tomu přizpůsobíme režim.V druhé plovině březosti má fenka,která čeká štěňátka zvláštní péči,krmení,přizpůsobíme jejímu stavu vycházky a pohyb.
Všechny porody v naší chov.st. probíhají zásadně doma a stejně tak i odchov štěňátek první 4 týdny pod pečlivým dohledem.Pár dnů před porodem už fenku na delší dobu neopouštíme a jsme co nejvíce s ní.
Pro hladší průběh porodu a psychickou pohodu fenky používáme homeopatika a Bachovy esence,obojí se nám velmi osvědčilo.Díky používání homeopatik u všech našich pejsků navštěvujeme veterináře jen velmi zřídka a návštěvy jsme omezili jen na povinné očkování.
Po porodu má fenka se štěňátky naprostý klid a nesmí být stresována žádnými návštěvami.Noví zájemci se mohou na štěňátko přijet podívat ve 4-5 týdnu jejich stáří.V té době opouštějí svoji porodní bednu a ohrádku a stěhujeme je do venkovního výběhu s vytápěným domečkem a štěňata si sama zvolí,zda chtějí být venku nebo uvnitř v teple.Tím,že mají možnost se jít vyprázdnit ven se rychleji učí čistotnosti.Štěňátko musí vonět a ne být špinavé a cítit výkaly.Zajistíme jim
celodenní péči a musí mít stále čisto.
Štěňátka zvykáme na běžné zvuky v domácnosti - televizi,pračku,fén,vysavač apod.Zvykáme je na jiné lidi a jízdu autem,popř.pokud zde zůstávají déle,tak jsou zvyklá na obojek a vodítko.
Každé štěňátko je při odchodu od nás k novým majitelům naočkováno,několikrát odčerveno a je vybaveno čipem,europasem,průkazem původu,kupní smlouvou a krmením na první dny v novém domově.
Štěňátka od nás odcházejí mezi osmým a devátým týdnem.

Celá naše smečka a stejně tak i březí fenka a štěňátka jsou krmena čerstvou syrovou stravou - BARF.Tato strava neobsahuje žádné konzervanty a pro psa jako masožravce je naprosto přirozená.Navíc vždy víme,co jsme pejskovi do misky dali.Způsob přípravy je trochu náročnější,ale věřte,že se vyplatí.Vaší vizitkou bude mnohem zdravější a spokojenější pes bez alergií,zažívacích potíží a jiných dalších problémů.

 

 

Štěňátka jsou první 2 - 3 týdny kojena fenkou,později jsou přikrmována kozím mlékem a mletým libovým koňským,hovězím a kuřecím masem.Postupně dostávají i ostatní maso,vnitřnosti,čerstvé ryby a různé druhy ovoce a zeleniny,vejce a mléčné výrobky.Z doplňků dáváme lososový a olivový olej,pivovarské kvasnice,mořské řasy a korály,kloubní výživu a bylinky.O krmení celé naší smečky se stará firma Agrobio,více na www.krmme.cz
Všichni majitelé psů nejsou ale ochotni krmit masem,proto zvykáme štěňátka i na granule -na holistické krmivo z Velké Británie - Barking heads.
Toto krmivo má vysoký podíl masa,je bez obilovin a konzervantů.Více na www.barkingheads.cz

Pokud chcete na štěňátku ušetřit,tak u nás prosím nehledejte.Stejně tak nás nekontaktujte,pokud chcete na fence odchovat několik vrhů za život nebo mít psa v kotci.Labrador je velmi kontaktní plemeno a pokud nemůže žít po boku svého pána,tak velmi trpí.Nejsme množitelé a na dalším osudu štěňátek nám velmi záleží.Majitele pečlivě vybíráme a pokud o to stojí,tak s nimi zůstáváme v trvalém kontaktu.Rádi poradíme s krmením,výcvikem a dalšími možnými problémy,které se mohou vyskytnout.Vždy přivítáme nové zprávy o našich svěřencích.
Osobní návštěva před odběrem štěňátka je u nás nutná.V žádném případě nepošleme štěně někam přes kontaktní osobu a nebudeme ho předávat na benzince!!!
 


Štěňátka Z Muc
hovy Boudy odchází zdravá,veselá a socializovaná a my od vás očekáváme,že se budete o štěňátko svědomité starat a budete mu těmi nejlepšími pánečky a že jste si jeho koupi předem velmi dobře promysleli.

Přejeme vám hodně krásných společných chvil strávených s vaším pejskem!

 

 

 (c) Muchova Bouda - nekopírujte prosím naše texty! Děkujeme

Štěňátka jsou v naší chovatels.

 

Webset  by © KissDesign Website