Podzimní zkoušky Bobrůvka

 
MUCHOVA BOUDA
Labrador Retrievers 

 

V sobotu 11.10.2008 jsme se vydali z Brna v silné sestavě na zkoušky do Bobrůvky. Už po šesté hodině ráno mě a holky (Qwen a Sandru z M.B.) vyzvedl náš kamarád Dan a vyrazili jsme. Cestou jsme vyzvedli v Zastávce Gabču Lahodovou - naši vrchní fotografku a webmastera.

Na místě jsme se ještě setkali s Petrou Peschelovou s Qwarou M.B. Čtvrtá psí účastnice Summer M.B. bohužel s Petrou kvůli zdravotní indispozici přijet nemohla.

 

Po nástupu a velmi důkladné zdravotní prohlídce a kontrole očkovacích průkazů jsme odjeli do honitby. Na první disciplínu se nastupovalo za husté mlhy, ale ta se během dne zvedla a začalo svítit sluníčko.

Sandra s Qwarou si vedly velmi dobře, až na disciplínu Pamět k aportu - marking, u níž se naše vyhlídky na I.cenu bohužel rozplynuly.

 

Sandru jsem posunula do III.ceny víceméně já, protože jsem špatně pochopila pokyn rozhodčího na vypuštění psa a vyslala jsem ji dříve, než mi dal znamení. Tímto se Sandře omlouvám, protože opravdu nevyběhla bez povelu. Sobě jsem pak celý zbytek dne nadávala. Ale co naplat, zkoušky vždy dělají dva - vůdce a pes. Takže příště se nám to už určitě nestane!

Jinak jsem byla se Sandřiným výkonem velmi spokojená. Kromě nešťastného markingu měla jen dvě trojky a byly to její úplně první zkoušky.

 

Qwaře se marking bohužel taky nezdařil a vyběhla bez povelu. Byla to velká škoda, protože jinak měla samé čtverky a měla našlápnuto nejméně do rozstřelu.

 

Naším největším želízkem v ohni byla na zkouškách již zkušená všestranná Qwendy, kterou o I.cenu a možný titul připravila poslední disciplína - slídění s dohledávkou. Přestože dohledala v časovém limitu na známku čtyři, rozhodčímu se nelíbil její způsob slídění a obdržela za disciplínu známku 2 a byla z toho rázem II.cena.

Ale tak to na zkouškách chodí. Někdy se daří více a někdy méně.

 

 

 

Byl to krásný den strávený mezi fajn lidmi a pejsky a užili jsme si spoustu legrace. Zkoušky byly velmi dobře zorganizované a bylo zajištěno i výborné občerstvení.

 

Takže příště v Bobrůvce nashledanou!

Renata Krejčí

Štěňátka jsou v nší chovatels.

 

Webset  by © KissDesign Website