6 let

 

Protože bydlíme na samotě v lese a potřebujeme opravdu spolehlivého hlídače a naší Pyrenejské Mastince Amálce bylo 9 let a už má ráda svůj klid a pohodlí, rozšířila se naše smečka koncem září o štěňátko Španělského Mastina. Pejsek se jmenuje Nugget Tornádo Erben a je úžasný.

Toto plemeno se řadí mezi molosy a používalo se na ochranu stád a obydlí proti šelmám a nepřátelům.  Je v něm silně zakořeněný hlídací instinkt. Již nyní, ve štěněčím věku, dá Nugget naprosto spolehlivě vědět svým nezaměnitelným hlubokým štěkotem že se v okolí domu pohybuje cizí osoba. Španělský Mastin je velmi velký a zároveň krásný pes. Má volnou kůže, která jej brání v boji se šelmami. Své obrovské síly si je dobře vědom a používá ji přiměřeně.

Ke svým lidem je velice přátelský a otevřený, k cizím osobám je rezervovaný a velice ostražitý. Svoji rodinu velice miluje.

Nugget se s naší smečkou spřátelil velmi rychle. Starší fenky jej tolerují a respektují jeho velikost a sílu. Nejvíce si rozumí s naší mladou fenkou Qwendy - vydrží si spolu nekonečně dlouho hrát a mazlit se.

Náš velký dík za Nuggeta patří chovatelce Lence Erbenové a  Janě Koudelové. Oběma dámám děkuji za velmi milý přístup a cenné informace o plemeni.

Paní Koudelové děkujeme za to, že nám vyšla vstříc  s termínem odběru Nuggeta a za to, jak se mu do 4.měsíců věnovala. Byl perfektně socializovaný a vymazlený celou rodinou.

VÝSTAVY:

Datum Druh a místo Třída   Ocenění Rozhodčí
         
         

 

 

 

 

  

5 a půl roku

8 měsíců

Webset  by © KissDesign Website